دیجیتال مـارکتینگــ  .  طراحـی وبــ  .   واقعیتـــ افـزوده  .  سئـــو  .  طراحی گرافیـکــ   .  تولیـــد محتــــوا

  تخصص مهر‌ارقام رایانه
  ارتقای جایگاه کسب و کار در دنیای مجـــازی

  هدینگ سئو

  طراحی سایت

  دیجیتال مارکتینگ

  سئو سایت

  طراحی سایت

  طراحی سایت

  دیجیتال مارکتینگ

  دیجیتال مارکتینگ

  سئو سایت

  سئو سایت

  استفاده از رسانه‌های جدید و اینترنت در دنیای تجارت و بازرگانی را دیجیتال مارکتینگ می‌گویند. در دیجیتال مارکتینگ که با نامهای دیگری چون بازاریابی آنلاین، بازاریابی اینترنتی و بازاریابی دیجیتال شناخته شده است در بستر اینترنت فعالیتهایی چون تبلیغ محصول، خدمات، برندها و بررسی رفتار مشتری انجام می‌شود. دیجیتال مارکتنیگ بر خلاف بازاریابی سنتی بیشتر بر مشتری تمرکز دارد. برای همین از ابزارهای مختلف چون وبسایت، ایمیل، موبایل و شبکه‌های اجتماعی سعی در برقراری ارتباط با مشتری و تحلیل رفتار او می‌کند تا بتواند در زمان مناسب تبلیغاتی با بهترین بازخورد انجام دهد. استفاده از ابزارهای دنیای دیجیتال به کسب و کار در دنیای مدرن کمک شایانی می‌کند. در زیر به برخی از این ابزارها که قرار است در بازاریابی اینترنتی به کسب و کار شما کمک کند اشاره می‌کنیم.

  بازاریابی درونگرا یا جاذبه‌ای


  بازاریابی درونگرا یا جاذبه‌ای

  این بازاریابی از راه تولید محتوای خاص که به سوالات ذهنی، دغدغه‌ها و مشکلات کاربران و مخاطبان پاسخ می‌دهد، انجام می‌شود. بازاریابی سنتی به نوعی بارازیابی برونگراست زیرا بیشتر بر پیامهای تبلیغاتی «ویژگی محصول» متمرکز است در حالی که در بازاریابی درونگرا تمرکز علاوه بر مزایای محصول بر مشکلات یا دغدغه‌هایی است که محصول از مخاطب مرتفع می‌کند. بازاریابی درونگرا با تولید محتواها در فضای وب به پاسخگویی و شرح چگونگی برطرف کردن آن نیازها و دغدغه‌های مشتریان است.

  بازاریابی درونگرا سعی می‌کند مخاطب را از مزایای محصولاتش مطلع کند و تصمیم نهایی خرید را به عهده او می‌گذارد. در بازاریابی درونگرا مخاطب خودش علاقه‌مند به پیگیری و کسب دانش از محصولات شماست و هرگز جبری برای او در نظر گرفته نشده است. در نهایت این بازاریابی ارزان و مقرون به صرفه بوده و با کمترین هزینه انجام می‌شود.

  بازاریابی چریکی یا پارتیزانی

  در این بازاریابی باید توانایی آن را داشته باشید که نوع محصول مصرفی مخاطب را به سمتی تغییر دهید که محصولات و خدمات جدیدی که پیش از این نبوده را بپذیرند. از آنجا که بازاریابی یک فرایند است باید بدانید که این اتفاق به سرعت نخواهد افتاد و نیاز به گذر زمان و ممارست دارد. از این رو بازاریابی چریکی زمان آغاز دارد اما نباید برای آن زمان پایانی در نظر گرفت. سنگ بنای این بازاریابی بر جمع‌آوری اطلاعات شما از مشتریان حال و آینده قرار دارد. بازاریابی چریکی در مورد شما نیست بلکه به آینده مشتریان شما مربوط می‌شود. شما به آنها کمک می‌کنید حال و آینده بهتری داشته باشند.

  بازاریابی چریکی یا پارتیزانی

  بازاریابی چریکی راه‌های جدیدی برای اندازه‌گیری و پیش‌بینی طرز رفتار افراد، تحت تاثیر قرار دادن آنها و آزمایش و تعیین کمیت و کیفیت ارائه می‌کند. بازاریابی چریکی بر این موضوع متمرکز است که چگونه یک شرکت کوچک با بودجه کم می‌تواند با شرکتهای بزرگتر رقابت کند. در این روش برای پیشبرد اهداف بازاریابی از ابزارهای معمولی و استراتژیهای ارزان و خلاقانه استفاده می‌شود.

  در بازاریابی چریکی بیشتر از این که تمرکزمان بر جذب مشتری جدید باشد، بر مشتریان فعلی یا حداقل کسانی که ما را می‌شناسند تمرکز می‌کنیم. خلاقیت، روابط خوب و رضایت از مهمترین تفاوت بین این بازاریابی و بازاریابی سنتی است. در این روش کمبود بودجه را می‌توان با خلاقیت، تفکر و تلاش بیشتر حل کرد. در بارازیابی چریکی همه چیز بر مبنای آمار و ارقام است و چیزی به نام آزمون و خطا وجود ندارد. معیار ارزیابی بازاریابی چریکی، میزان مثبت شدن شیب نمودار سود شرکت (نه فروش) است.

  بازاریابی ویروسی

  بازاریابی ویروسی

  کار ویروس این است که در کوتاهترین زمان با برقراری ارتباط یا تماس منتقل شود. در بازاریابی ویروسی با استراتژی خاصی به گونه‌ای در پیام ایجاد جذابیت می‌کنید که مخاطب خود دست به انتقال و انتشار آن خواهد زد. در این روش شما بدون هیچ هزینه‌ای به مخاطب اجازه می‌دهید پیام مورد نظر شما را مانند ویروس بین دیگر مخاطبان بالقوه شما منتشر کنند.

  این دست شماست که چه پیامی را تولید کنید که بتواند مخاطبتان را ناخواسته وادار به این کار کند. یک ایده جذاب و قابل توجه می‌تواند مشوقی برای مشتریان شما باشد برای توصیۀ محصول و نام تجاری مورد نظر با هم ارتباط برقرار کنند. این نوع از بازاریابی به وسیله شبکه‌های اجتماعی و ایمیل در فضای اینترنت انجام می‌شود.

  بازاریابی ایمیلی

  بازاریابی ایمیلی

  بخشی از بازاریابی آنلاین است که در آن ایمیل وسیله‌ای برای انتقال پیام به مشتری یا مشتریان احتمالی در آینده است. وقتی حرفی برای گفتن دارید یعنی پیام مهمی برای مخاطبان خود در نظر دارید به این روش می‌توانید آن را منتقل کنید بدون این که پیام مورد نظر شما در هرزنامه ایمیلهایشان قرار گیرد. در این روش نامه الکترونیکی خود را به افرادی می‌فرستید که از علاقه‌مندی آنها نسبت به حوزه کسب و کار خود باخبر هستید.

  معمولا از بازاریابی آنلاین برای ساخت ارتباطی که منجر به رسیدن به هدفهایی چون فروش کالای مورد نظر استفاده می‌کنند. برای برقراری ارتباط قوی باید به علاقه کسانی که برایشان ایمیل ارسال می‌کنید توجه ویژه داشته باشید. دربازاریابی ایمیلی مهم است که برای مخاطبانتان مزاحمت ایجاد نکنید در غیر آن بی‌شک با شکست مواجه می‌شوید. به طور مثال برای این کار می‌توانید از کاربرانتان بخواهید در خبرنامه شما عضو شوند؛ آنها با عضویتشان به شما اجازه می‌دهند از ایمیلشان استفاده کنید. اعتمادسازی در بازاریابی اینترنتی بسیار مهم است. سوءاستفاده از اطلاعات خصوصی کاربرانتان می‌تواند نتایج منفی برای شما به همراه داشته باشد.

  فروش کالا و خدمات هدف همیشگی در بازاریابی ایمیلی نیست بلکه گاهی لازم است کاربران نام تجاری یا شرکت شما را بشناسند یا بخواهید در خبرنامه سایت شما عضو شوند. در این راه شناخت هدف بسیار مهم است این که شما بدانید با انجام این کار می‌خواهید چه چیزی بدست آورید.

  بازاریابی شبکه‌های اجتماعی

  بازاریابی شبکه‌های اجتماعی، یکی از روش‌های دیجیتال مارکتینگ است که با حضور فعال در آنها سعی می‌کنیم مخاطب را با برند خودمان درگیر کنیم، برخی از اهداف بازاریابیمان را تحقق بخشیم، بازدید وبسایتمان را افزایش دهیم یا وضعیت سئو وبسایتمان را بهبود بخشیم. در اینبازاریابی با توجه به هدف تجاری به وسیله شبکه‌های اجتماعی توجه مخاطب هدف را به خود جلب می‌کنید.

  بازاریابی شبکه‌های اجتماعی

  در بازاریابی شبکه‌های اجتماعی سعی بر تولید محتوای جذاب برای مشتریان احتمالی است تا با اشتراک گذاری به وسیله کاربران، بازاریابی ویروسی در شبکه‌های اجتماعی شکل بگیرد. اشتراک گذاری پیام شما به وسیله مخاطبان نشان می‌دهد آن پیام به اندازه کافی جذاب و مورد تایید مخاطبان شما بوده است. فراموش نکنید برای داشتن مدل بازاریابی مناسب باید شبکه‌های اجتماعی بالقوه قابل استفاده برای کسب و کار خود را انتخاب کنید، برنامه مالی تعیین کنید، ساختار سازمانی برای مدیریت این شبکه‌های اجتماعی در بازار تعیین کنید، مخاطب هدف را گزیش کنید، محصولات و خدماتتان را تبلیغ کنید و میزان عملکردها را مورد بررسی قرار دهید.

  افزایش شناسایی نام تجاری در شبکه‌های اجتماعی، یافتن مشتریان بالقوه، ایجاد یک اجتماع برای افزایش خط تولید و افزایش میزان مشتریان با انجام تعاملات بیشتر از مهمترین اهداف بازاریابی شبکه‌های اجتماعی است. این نکته را فراموش نکنید که ۷۶ درصد شرکتهای تجاری امروزه از بازاریابی شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند و خرده فروشان تجاری به واسطۀ بازاریابی در رسانه‌های اجتماعی افزایش ۱۳۳ درصدی در میزان درآمد خود داشته‌اند.

  بازاریابی در موتورهای جست‌وجو

  در عصری زندگی می‌کنیم که افراد برای یافتن هر چیزی و پاسخ به هر سوالی از موتورهای جست‌وجو استفاده می‌کنند. یکی از روشهای بازاریابی آنلاین یا دیجیتال مارکتینگ، بازاریابی در موتورهای جست‌وجو است. این بازاریابی به کسب و کار شما کمک می‌کند در نتایج صفحات موتورهای جست‌وجو افزایش بازدید داشته باشید. این افزایش بازدید باید به وسیله بهینه‌سازی و تبلیغات انجام شود. به معنی ساده‌تر وقتی کاربر به دنبال محصول مورد نظرش در موتور جست‌وجو می‌گردد نام سایت شما در رتبه‌های نخست پیدا شود. یعنی باید کارهایی انجام شود تا محصول شما بیشتر از دیگر محصولات همرده جست‌وجو و دیده شود.

  بازاریابی در موتورهای جست‌وجو

  بازاریابی در موتورهای جست‌وجو از دو روش بهینه‌سازی موتور جست‌وجو (سئو) و تبلیغات کلیکی انجام می‌شود. سئو روشی است که در آن با استفاده از یک سری فعالیتهای موسوم به سئوی درون صفحه‌ای و سئوی برون صفحه‌ای سایت، سعی در افزایش رتبه وبسایت در نتایج جست‌وجوی عبارت مدنظرمان و جذب ترافیک ارگانیک می‌شود. تبلیغات کلیکی روشی که در آن شما می‌توانید نتیجه مربوط به وبسایت خود را در صفجه اول ببینید. البته در این روش شما باید مبلغی به ازای هر کلیک که مخاطب روی نتیجه شما انجام می‌دهد، پرداخت کنید.

  اطلاعــات تمــاس

  تماس با ما

  خیابان بهشتی، خیابان پاکستان، کوچه حکیمی، پلاک 15، طبقه پنجم، واحد شرقی

  تلفن: 2188530752 98+

  فکس: 2188511721 98+ 

  کدپستی: 1531745818

  فرم تماس

  captcha

  © 1397 تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت مهرارقام رایانه می باشد