پشتیبانی شما هنوز بیوگرافی پیش فرض ندارید

برخی از عادتهای اشتباه در نخستین ملاقات را بشناسید

برخی از عادتهای اشتباه در نخستین ملاقات را بشناسید


همیشه نخستینها بیشتر در ذهن ماندگار می‌شوند، نخستین ملاقات نیز از این دسته خارج نیست. آنچه در دیدار نخست از خود نشان می‌دهید به شما می‌گوید که آیا این ملاقات به بعدی می‌انجامد یا خیر. شما مجموعه‌ای از رفتار، پوشش و گویش هستید پس مهم است که خود را چگونه به دیگران معرفی می‌کنید. پیش از هر چیزی شما بیشتر از روی ظاهرتان قضاوت می‌شوید. برای آن که درست قضاوت شوید باید به ظاهرتان توجه و خود را از نقص احتمالی دور کنید. در بخش نخست این مطلب مهرارقام نکاتی را یادآوری می‌کند که ممکن است برای نخستین ملاقات اشتباه به نظر بیاید.

امتیاز دهید:
ادامه خواندن
351 بازدید

راهکارهای ایجاد انگیزه در گروه کاری را بشناسید

راهکارهای ایجاد انگیزه در گروه کاری را بشناسید

نداشتن انگیزه برای ادامه کار نه تنها خود فرد را اذیت می‌کند بلکه برای اطرافیان فرد هم آزاردهنده است. از این رو همه ما همیشه سعی کرده‌ایم عامل انگیزاننده برای افرادی که با آنها در ارتباط هستیم باشیم. بی‌شک این رفتار انگیزاننده را در پدرها و مادرها به فرزندانشان، همسران نسبت به هم و حتی در سازمانها نسبت به کارکنان دیده‌ایم. اما در این میان چه چیزی وجود دارد و چه اتفاقی می‌افتد که این امر کمتر با موفقیت همراه می‌شود. با ما در مهرارقام همراه شوید تا بگوییم راههای ایجاد انگیزه در گروه کاری چگونه عملی می‌شود.


استفاده از عوامل انگیزاننده برای ایجاد انگیزه در گروه کاری

اصلیترین دلیل را می‌توان در خود افراد یافت زیرا هر فرد عامل انگیزاننده منحصر به خود را دارد و این عوامل در هر فردی متفاوت است. برای مثال شخصی می‌تواند با فرصت سهیم شدن در کاری برانگیخته شود و دیگری با استقلال کاری و سرگرم کننده بودن کار به این نقطه برسد. 

برای این که شما عامل موثر یا انگیزش بخش در این امر باشید نخست باید دریابید چه چیزی در فرد مورد نظر شما عامل انگیزه است. اگر شما مدیر باشید این امر بیش از همه اهمیت پیدا می‌کند. برخی از مدیران به اشتباه تصور می‌کنند عامل انگیزشی در دیگران مشابه عامل درونی آنهاست؛ آنچه در آنها موجب انگیزه می‌شود می‌تواند در کارکنان آنها هم ترغیب ایجاد کند.راهکارهای ایجاد انگیزه در گروه کاریرا بشناسید

برخی موارد مدیران با اعطای امتیاز یا هدیه به کارکنان سعی بر ایجاد انگیزه در گروه کاری خود دارند که این عمل راهکاری ابتدایی است. زیرا ممکن است با گذر زمان فرد اشباع و خود را لایق امتیازی فراتر ببیند. مقابل این قضیه مدیرانی هستند که از انگیزاننده‌های منفی چون ترس از شکست، ترس از نبود احترام، ترس از دست دادن پول و... استفاده می‌کنند. این نیز بی‌شک تاثیری کوتاه مدت و مقابل عواقب و ناپایداری به همراه دارد.

ناپایداری مشکل اصلی انگیزاننده‌های نامبرده است. اعطای امتیاز و ایجاد ترس روشی ابتدایی، سنتی و ناکارامد در بخش انگیزه به حساب می‌آید. شما به عنوان مدیر به جای پرسش از خود که «چطور در آن فرد انگیزه ایجاد کنم؟» به دنبال پاسخ این که «چطور فضایی ایجاد کنم تا موجب برانگیختگی و تحریک انگیزه در فرد باشد؟» باشید.

نخستین کار برای ایجاد انگیزه در گروه کاری این است که با افراد گروه خود تعامل بیشتری داشته باشید و عامل اصلی انگیزه در او را شناسایی کنید. زیرا عوامل انگیزه در افراد متفاوت است و از فرمول ثابتی پیروی نمی‌کند. برای مثال برخی با اضافه حقوق و پاداش مالی انگیزه کاری بیشتری می‌گیرند و برخی با تشویق کلامی. بنابراین برای شناخت افراد گروه خود زمان بیشتری بگذارید، عوامل انگیزاننده فرد را شناسایی کنید و نهایت فضایی برای تحریک این عوامل ایجاد کنید.

تحقیقات جهانی نشان داده است بیشتر مردم به وسیله عوامل غیرمادی چون احترام، صلح و آرامش ذهنی، موفقیت، مورد تایید قرار گرفتن، ثبات مالی، تشویق و مورد علاقه واقع شدن به هیجان می‌آیند. پس شناخت عوامل انگیزاننده خود و اطرافیان می‌تواند سریعتر و آسانتر شما را به هدفتان نزدیک کند. اگر دنبال رشد، توسعه و ایجاد رابطه‌ای دو سر سود هستید باید زمان و منابع کافی را برای شناخت این مورد اختصاص دهید.

راهکارهای ایجاد انگیزه در گروه کاری را بشناشیدتوجه کنید

یکی از راههای ایجاد انگیزه در گروه کاری این است که به صحبت کردن کارمندانتان توجه کنید. شما به راحتی از حرفهای آنها می‌توانید به علایقشان پی ببرید و بفهمید به صورت طبیعی چه عاملی موجب انگیزه آنها می‌شود. این اتفاق هم با تعامل بیشتر شما به عنوان مدیر با کارمندانتان اتفاق خواهد افتاد.

سوال کنید

یکی از گامهای دانایی پرسش است. برای این که در مورد کارمندتان بیشتر بدانید و ایجاد انگیزه در گروه کاری خود داشته باشید در مورد خوشان سوال کنید. در این مورد نیز می‌توانید مستقیم از او بپرسید که برای ایجاده انگیزه در او چه کاری می‌توانید برایش بکنید.

برای ایجاد انگیزه در گروه کاری عوامل ضدانگیزه را حذف کنید

برای شناخت و حذف عواملی که مانع ایجاد انگیزه در کارمندتان می‌شود نیازمند آن هستید که رابطه‌تان را با او بیشتر کنید. با تعامل بیشتر، شما به عنوان مدیر می‌توانید روحیات و خصوصیات رفتاری او را بشناسید و مانع بروز عواملی شوید که انگیزه را در او نابود می‌کند.

در انتها باید این نکته را یاداوری کنیم شما به عنوان مدیر یا رهبر برای ایجاد انگیزه در گروه کاری نیاز دارید خودتان انگیزه کافی در کسب و کارتان داشته باشید. درست است که با ایجاد انگیزه در گروه کاری به کسب و کار خود رونق می‌دهید اما خودتان هم باید برای شناساندن نوع کار یا خدماتتان کوشا باشید. یکی از روشهای آسان و کاربردی در این را دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی آنلاین است. دیجیتال مارکتینگ روشی نو، شناخته شده و کاربردی است که امروزه بسیاری از مدیران موفق از آن برای شناساندن کسب و کار خود استفاده می‌کنند. برای شناخت این نوع از بازاریابی با مهرارقام در ارتباط باشید.

امتیاز دهید:
ادامه خواندن
377 بازدید

چند توصیه برای فروش در بازاریابی B2B

چند توصیه برای فروش در بازاریابی B2B

بازاریابی Business to Business یا B2B بین دو شرکت انجام می‌شود. یعنی فروشنده و خریدار محصول یا خدمات هر دو شرکت هستند. در این روش از تجارت خرده فروشی جایگاهی ندارد و خریداران به دنبال خرید عمده محصولات با سود خوب هستند. زیرا در بازاریابی B2B خرده فروشی با ریسک همراه است و خریدار تمایلی به خرید هر جنسی با چنین ریسکی نیست. این نوع از فروش سازمانی ذهنیتی متفاوت از فروش صنعتی می‌طلبد. با این وجود همچنان بسیاری از صاحبان کسب و کار نمی‌دانند چگونه رویکرد فروش خود را با مشتریان تجاری تطبیق دهند. برای این که در بازاریابی B2B فروش خود را افزایش دهید با مهرارقام همراه شوید.

امتیاز دهید:
ادامه خواندن
447 بازدید

راههای تقویت باورها را بشناسید

راههای تقویت باورها را بشناسید

باورها پذیرش عقیده‌ها هستند. باورهای انسانهاست که نشان می‌دهد آنها چه کسی هستند. باورها در شرایط محیطی و گاه با یادگیری به وجود می‌آید. گاه باور داشتن خود با اعتماد به نفس همراه می‌شود و برخی این دو را یکی می‌دانند. باورها به انسانها کمک می‌کنند که با شرایط خود بیشتر آشنا شده و برای بهتر شدن آن کوشا باشند. باورها از فکر نشئت می‌گیرد و باید مثبت و کمک کننده باشد تا در راه ترقی فرد به جلو حرکت کند. مهرارقام در این مطلب سعی کرده کوتاه و مفید به شما بگویید چگونه آنچه را که باور دارید بیشتر در خود پرورش داده و تقویت کنید.


در مورد خود چگونه فکر می‌کنید

اولین گام در تقویت باورهایتان به طرز فکر کردن شما برمی‌گردد. همیشه به جای فکر کردن به انتهای نافرجام یعنی شکست به موفقیت فکر کنید. با همیشه گفتن «من برنده خواهم شد» فکرتان را به باورتان نزدیک کنید. هنگام رقابت با دیگران هم مدام بگویید «من یکی از بهترینها هستم». فکر کردن مدام شما به موفقیت ذهنتان را عادت می‌دهد برنامه‌های که منجر به موفقیت می‌شود را طراحی کنید. فکر کردن به شکست، عملِ ذهن شما را دقیقا عکس این موضوع می‌کند.

راههای تقویت باورها را بشناسید

به خود یادآوری کنید بهتر از آنچه فکر می‌کنید هستید

افراد موفق انسانهایی هستند مثل شما در همین کره خاکی و از کره دیگری نیامده‌اند. فکر نکنید برای موفق شدن باید نابغه یا انسانی خارق‌العاده باشید. هیچ چیز اسرارآمیزی در موفقیت وجود ندارد، حتی شانس هم در آن دخالتی ندارد. افراد موفق انسانهایی عادی هستند که به خود باور دارند و اعتقاد به رفتارهایشان را در خویش پرورش می‌دهند.

باورهای بزرگ داشته باشید

میزان موفقیت رابطه مستقیمی با میزان اعتقادتان دارد. اگر هدف شما کوچک باشد نباید منتظر دستاوردهای بزرگ باشید. بهترین کار برای دستیابی به نتایج بزرگ فکر کردن به اهداف بزرگ است. فقط افکاری را که دوست دارید حتما اتفاق بیفتد را در ذهنتان راه دهید. حتی برای تغییرات کوچک همین حالا بهترین زمان برای شروع است.

اگر کسب و کارتان دستی در دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتال داشته باشید، خواهید دید که بسیاری از صاحبان کسب و کارهای کوچک درک کاملا درستی از دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتال ندارند. اما این باور و اعتماد به خود در آنها وجود دارد که تمام تلاش را برای پیشبرد و شناساندن کسب و کار خود می‌کنند. خودتان اعتماد داشته باشید باورهایتان را تقویت کنید. مهرارقام اینجاست تا پس این باور به شما در معرفی کسب و کارتان در دنیاب دیجیتال یاری ‌رسان باشد.

امتیاز دهید:
ادامه خواندن
396 بازدید

رهبران تاثیرگذار از چه جملاتی استفاده می‌کنند

رهبران تاثیرگذار از چه جملاتی استفاده می‌کنند

رهبران اشخاصی هستند مانند دیگران که تواناییشان آنها را در این مقام قرار داده است. آنها بیش از همه می‌توانند ارتباط موثر برقرار کنند و بر آن مدیریت داشته باشند. رهبران تاثیرگذار به واسطه قدرت، جایگاه و مقام خود موفق نیستند بلکه عشق و علاقه به کار و همکاران جایگاه آنها را ثبت کرده است. برای آنها رهبری نفوذ در دلهاست. رهبران تاثیرگذار می‌دانند که موفقیت تیم یا سازمان زیر نظر رهبریشان در گرو عملکرد و سبک مدیریت آنهاست.

رهبران تاثیرگذار جزو دسته افراد موفق هستند که پیشتر همین جا در مورد عملکرد آنها سخن گفته بودیم. بخش نخست این مطلب را در مهرارقام دنبال کنید تا با جملات مهمی که رهبران تاثیرگذار با دقت و تکرار مناسب از آن استفاده می‌کنند آشنا شوید.

امتیاز دهید:
ادامه خواندن
204 بازدید

چگونه از شبکه‌های اجتماعی برای معرفی کسب و کار استفاده می‌کنند

چگونه از شبکه‌های اجتماعی برای معرفی کسب و کار استفاده می‌کنند

 امروزه علاقه و استفاده از شبکه‌های اجتماعی برای معرفی کسب و کار به یکی از وسیله‌های ارتباطی بین مردم تبدیل شده است. برای همین کسب و کارهای مختلف از این موضوع تاثیر گرفته و آن را وسیله‌ای برای ارتقای کار خود قرار داده‌اند. استفاده درست از انواع شبکه‌های اجتماعی به ارتباط با مشتری، گسترش کسب و کار و حتی در ارتباطی پایدار با مشتریان یاری‌رسان خواهد بود. شما باید بتوانید از این علاقه استفاده و متناسب با نیازهای آنها عمل کنید تا کسب و کاری موفق داشته باشید.

پیشتر نیز در مهرارقام بخش نخست همین مطلب را عنوان کردیم و از چگونگی استفاده از شبکه‌های اجتماعی برای معرفی کسب و کار سخن می‌گفت. اکنون در بخش نهایی این مطلب همراه ما باشید.


استفاده از مکان‌نما در مطلبچگونه از شبکه‌های اجتماعی برای معرفی کسب و کار استفاده می‌کنند

راحت و بی‌دردسر می‌توانید از شبکه‌های اجتماعی برای معرفی کسب و کار استفاده، خود را به مخاطبتان نزدیک کرده و او را بیشتر در جریان قرار بازار خدماتی خود دهید. استفاده از مکان‌نما یکی از این روشهاست که بیشتر شبکه‌های اجتماعی این امکان را در اختیارتان قرار می‌دهند. گاه بهتر یا لازم است بدون هیچ توضیح اضافی به مخاطب اطلاعات بیشتری بدهید و به او بگوید مطلبی که در اختیارش قرار داده شده از کجاست.

زمان مناسب برای ارائه مطلب

در استفاده از شبکه‌های اجتماعی برای معرفی کسب و کار هم برای مطالب خود هم برای مخاطبتان ارزش قائل شوید. برای اشتراک گذاری مطالب خود زمانی در نظر بگیرید که مطمئن هستید مخاطب آن را می‌بیند، می‌خواند و مزاحمتی برایش ندارد. به همین راحتی بدون این که سخنی گفته باشید به او می‌گویید چه زمانی باید منتظر پیامتان باشد. البته این زمان نمی‌تواند برای تمام مخاطبان یکسان باشد زیرا هر یک از آنها می‌توانند گوشه‌ای از دنیا شما را همراهی کنند. معمولا بهترین زمان می‌تواند ابتدای صبح، پیش از خواب شبانه یا هنگام ظهر باشد.

چگونه از شبکه‌های اجتماعی برای معرفی کسب و کار استفاده می‌کنندتولید محتوای جدید و جذاب

پیشتر گفته شد برای جذب مخاطب و شناساندن کسب و کارتان بهتر است از یک موضوع پیروی کند. اما مهم است آنچه تولید می‌کنید برای مخاطب جذاب باشد و در او کششی برای دنبال کردن شما ایجاد کند. زیرا او شما را در مقام مقایسه با رقیبانتان قرار می‌دهد. پس باید دلیلی برای همراهیتان ببیند.

در این بخش هنگام استفاده از شبکه‌های اجتماعی برای معرفی کسب و کار همزادپنداری کنید؛ بهترین کار این است که خود را جای مخاطب بگذارید و از خودتان بپرسید: «من به عنوان مخاطب چرا باید دنبال کننده این کانال باشم؟» به موضوعات تکراری از زاویه‌ای نگاه کنید که دیگران ندیده‌اند.

در هر مطلب خود را معرفی کنید

با به وجود آمدن شبکه‌های بسیار در فضای مجازی مخاطب با انبوهی از اطلاعات مواجه می‌شود که بیشتر آنها کپی‌برداری شده از دیگری است. مخاطب را دانا در نظر بگیرید چون او هم مثل شما در همین دنیا و هر روز میان همه این شبکه‌ها پرسه می‌زند، می‌بیند، می‌خواند و می‌شنود. اگر می‌خواهید با استفاده از شبکه‌های اجتماعی برای معرفی کسب و کار خود تلاش کنید بهتر آن است سعی کنید مطالبتان را خودتان تولید کنید؛ بنویسید یا بسازید. حال با مطلب تولیدیتان به خود ببالید و در هر مطلب با اسم، لوگو و نشان تجاریتان، آن را امضا و خود را معرفی کنید. با این کار بر محتوای تولیدی خود اعتبار افزوده و آن را تایید کرده‌اید.

نامهای مرتبط و مشهور را تگ کنیدچگونه از شبکه‌های اجتماعی برای معرفی کسب و کار استفاده می‌کنند

اگر در کارتان با آدمهای معروف در ارتباط هستید یا نقش مستقیمی در کسب و کارتان دارند برای معرفی خود از شهرت آنها استفاده کنید. در محتواهایی که به اشتراک می‌گذارید حتما نام آنها را تگ کنید، این کار کمک می‌کند طرفداران آنها با شما آشنا شده و در صورت تمایل شما را دنبال کنند. شاید آنها هم به طرفداران وفادار شما تبدیل شدند.

در این مورد می‌توانیم از مثال ساده‌ای استفاده کنیم. کسب و کار ما در مهرارقام به دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتال مرتبط است. وقتی ما در کسب و کار دیجیتال مارکتینگ خود برای افراد یا برندهای معروف کاری انجام بدهیم حتما برای این که کسب و کارمان بیشتر شناسانده شود باید به آن برند یا آن شخص معروف اشاره کنیم. این کار به ما کمک می‌کند کسب و کارمان معرفی و مخاطب در جریان کارهای ما قرار گیرد.

امتیاز دهید:
ادامه خواندن
281 بازدید

افراد موفق چگونه عمل می‌کنند

افراد موفق چگونه عمل می‌کنند

افراد موفق انسانهایی هستند همانند دیگران اما در آنها نکاتی وجود دارد که متمایز جلوه می‌کنند. این تمایز واقعی است و بیشتر در فکر و عمل آنها وجود دارد. گام نخست این است که بدانید. برای متفاوت بودن باید نکاتی را بدانید سپس به آنها عمل کنید. مهرارقام در گام نخست برای شناساند رفتار افراد موفق شما را همراهی خواهد کرد. نکاتی که برای آگاهی شما لازم است بیان می‌کنیم اما گام بعدی برای رسیدن به هدف در مسیر موفقیت به عهده شماست. این شما هستید که باید برای شبیه بودن به افراد موفق نشان دهید چقدر برای موفق بودن تلاش و به نکاتی که می‌دانید عمل می‌کنید.

امتیاز دهید:
ادامه خواندن
201 بازدید

گامهای برگزاری جلسه اداری مفید را بشناسیم

گامهای برگزاری جلسه اداری مفید را بشناسیم

وقتی برای انجام کسب و کار گروه تجاری یا گروه کاری تشکیل می‌دهید برای رسیدن به هدف در مسیر موفقیت لازم است در ادامه مسیر توقفهایی انجام شود. در این توقفها که به جلسه اداری شهرت دارند کارهای انجام شده بررسی، راه‌های پیش رو بازبینی و برای آینده برنامه‌ریزی می‌شود. گاه لازم است مسئولیتها جدید ایجاد و گاه لازم است مسئولیتی سلب شود. انجام همه این کارها نیاز به وقت و هزینه مالی دارد. پیشتر همین جا در مهرارقام برخی از گامهای برگزاری جلسه اداری مفید را مطرح کردیم. در بخش دوم این مطلب همراه ما باشید.


جمع‌بندی در جلسه اداری چگونه صورت می‌گیرد
گامهای برگزاری جلسه اداری مفید را بشناسیم

پس از همه موارد گفته شده در برگزاری جلسه اداری مفید در انتها نیاز به یک جمع‌بندی دارد. لازم است 5 دقیقه پیش از تمام شدن جلسه این جمع‌بندی انجام شود. جمع‌بندی با خلاصه کردن محتوای جلسه انجام می‌شود. باید در این زمان هدف اصلی و راه‌حلهای به دست آمده، پیشرفتهای حاصل شده، وضعیت پروژه یا... تکرار شود.

در این زمان باید گامهای بعدی و زمان انجام آنها نیز شناسایی شود. یعنی دقیقا بدون تعارف و با صراحت مشخص شود گامهای بعدی گزینه‌های 1، 2 و 3 است و مسئولیت هر کدام را چه کسی تا چه تاریخی عهده‌دار است و باید انجام دهد.

ساماندهی محتوای جلسه اداری

حال زمان آن رسیده است که آنچه در جلسه اداری گذشته و یادداشت‌برداری شده سازماندهی شود. باید نکات مهم بازنویسی، هایلایت و نهایت یک نسخه کامل از محتوای این جلسه اداری برای همه شرکت کنندگان جلسه ارسال شود.

لازم است پس از آن شما به عنوان مدیر با مرور زمان گامهای بعدی جلسه اداری را پیگیری و وضعیت را به شرکت کنندگان اطلاع‌رسانی کنید. آنها باید بدانند مسئولیت هر یک گزینه‌های اعلام شده در جلسه را چه کسی تا کجا به انجام رسانده و نتیجه آن را چطور و از کجا می‌تواند پیگیری کند.

دستیابی به موفقیت نهایی در برگزای جلسه اداری مفید

گامهای برگزاری جلسه اداری مفید را بشناسیمبرگزاری جلسه اداری مفید و مناسب بسیار سخت و در عین حال زمانبر است. شما زمانی موفق خواهید بود که بتوانید به اندازه هزینه‌ای که برای برگزاری جلسه اداری خود کرده‌اید مقابل آن ارزش ایجاد کنید. همه اینها باید ابتدای کار و پیش از جلسه برآورد و انجام شود. اگر همان نخست هزینه جلسه را محاسبه کردید و برای ایجاد ارزش به همان میزان راهی پیدا نکردید بهترین کار این است که آن جلسه را برگزار نکنید.

حتما خواهید گفت شاید همیشه برآوردها منفی شود اما نمی‌شود هرگز جلسه‌ای برگزار نکرد. ما به شما استفاده از ایمیل یا گوگل داک (Google Doc) را به جای برگزاری جلسه پرهزینه پیشنهاد می‌کنیم. رعایت همیشگی همین نکته منجر به تعداد کمتر جلسات شده و شما افرادی را به جلسه دعوت خواهید کرد که وجودشان در جلسه ضروری است. به همین راحتی شما از هدر رفت زمان و سرمایه جلوگیری کرده‌اید.

اکنون به راحتی با استفاده از فناوریهای نوين از هدر رفت زمان و سرمایه جلوگیری کرده‌اید. يكي ديگر از فناوريهايی كه در افزايش بهره‌وری و بهينه‌سازی فعاليتهای بازاريابی و فروش مفيد خواهد بود دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتال است که می‌تواند کسب و کار شما را توسعه داده و رونق ببخشد. دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتال یکی از مواردی است که می‌تواند برای کسب و کار شما مفید بوده و در برگزاری جلسه اداری مفید واقع می‌شود.

امتیاز دهید:
ادامه خواندن
334 بازدید

برخی از رموز موفقیت در کسب و کار را بشناسید

برخی از رموز موفقیت در کسب و کار را بشناسید

رقابت در بازار کسب و کار زیاد است و هر کس با روشهای متفاوتی در پی آن است که محصولات خود را چگونه به مخاطبانش برساند. برای رسیدن به موفقیت در راه تجارت نکات بسیار زیادی وجود دارد و در این زمینه حرف زیاد زده شده است. در این مطلب مهرارقام در مسیر موفقیت همراه شماست تا برخی از رموز موفقیت در کسب و کار که می‌تواند یاریگر شما باشد را برمی‌شمرد. برای نزدیک شدن به موفقیت همراه ما باشید.

امتیاز دهید:
ادامه خواندن
213 بازدید

تبدیل ایده به کسب و کار موفق چگونه انجام می‌شود

تبدیل ایده به کسب و کار موفق چگونه انجام می‌شود

براى آغاز يك كسب و كار موفق در ابتدا نياز به ايده‌اى مناسب است كه در مورد آن مطالعه و تحقيق بسيار زيادى صورت گرفته باشد. اين مطالعه و تحقيق كه براى جلوگيرى از شكستهاى آينده بسيار حائز اهميت است، تمامی جوانب كار را شناسائى، مزايا و معايب آنرا كاملا مشخص مى‌کند. در ادامه مطلب همراه مهرارقام باشید.

امتیاز دهید:
ادامه خواندن
175 بازدید

میزان اهمیت روابط عمومی در کسب و کار چقدر است

میزان اهمیت روابط عمومی در کسب و کار چقدر است

روابط عمومی یکی از بخشهای کلیدی در شرکتهایی است که کسب و کار تجاری دارند. بیشتر روابط عمومی را به عنوان مبلغ می‌شناسند در حالی که روابط عمومی فراتر از همه این حرفهاست. بزرگی و کوچکی یک شرکت یا کسب و کار ربطی به وجود یا عدم روابط عمومی ندارد. برای رسیدن به موفقیت در کسب و کار، روابط عمومی نقش مهمی ایفا می‌کند. پیشتر همین جا در بخش نخست همین مطلب با موضوع اهمیت روابط عمومی در کسب و کار را منتشر کردیم. حال برای آگاهی بیشتر از نقش روابط عمومی در کسب و کار در بخش دوم مطلب مهرارقام را دنبال کنید.


روابط عمومی شخصی است

در تبلیغات ممکن است شما مخاطبانتان را جمعیت‌شناسی کرده باشید. حتی ممکن است گروه کانونی (Focus groups) و تحقیقات بازار انجام دهید تا هر چه بیشتر روی نیازهای آنها تمرکز کنید. با این ‌حال همچنان اشخاص برای شما ناشناس باقی می‌مانند. ارتباط شما با آنها بیشتر حول محدوده علائق عمومی می‌چرخد به جای این که شخصی باشد. تبلیغات در ذات خود نوعی ارتباط جمعی است. اما در روابط عمومی، ارتباط فردی از طریق کانالهای مختلفِ تاثیرگذار، ممکن می‌شود.

روابط عمومی اعتبار می‌بخشد

روابط عمومی در کسب و کار با توجه به کانالی که از طریق واسطه‌های معتبر برای برقراری ارتباط با افراد و گروه‌ها ایجاد می‌کند به سازمان یا آن شرکت اعتبار می‌بخشد. ضمن این که این واسطه‌ها با مخاطبان خاصی سر و کار دارند که آنها را به عنوان معیاری برای فیلتر کردن چیزهای بی‌ارزش قبول دارند. اگر پیامهایمان در ارتباطات موفق عمل کرده‌اند، به دلیل اعتباری است که از اعتبار واسطه‌ها دریافت کرده‌اند.

میزان اهمیت روابط عمومی در کسب و کار چقدر استروابط عمومی در کسب و کار دقیق و جزیی عمل می‌کند

این امکان وجود دارد با تبلیغات پاسخ و تاثیری که پیام ما روی مخاطب گذاشته محاسبه شود. این عمل شبیه به یک آزمایش کنترل شده است که بارها تکرار می‌شود. در روابط عمومی نیاز است که واسطه‌ها بخشهای مهم پیام شما را درک کنند و در پیام خود جای دهند. از این رو روابط عمومی کمتر قابل پیش‌بینی است. به این معنی که پیام ما باید با دقت زیادی در همان مسیر پیام واسطه قرار بگیرد. همه اینها به معنی شناخت نیازهای آنها، نیاز مخاطبان و درک درست از نقطه‌ای است که کسب و کار شما و پیامش، با فضای پیرامونی هماهنگ می‌شود.

روابط عمومی پایه و اساس ارتباطات (روابط) است

یک روابط عمومی عالی در کسب و کار به معنی راه‌اندازی ارتباط مستمر است با بسیاری از تاثیرگذاران مهم و در نتیجه مخاطبانشان و دانستن این که چطور کسب و کار شما ممکن است به منبع داده‌ای عالی برای تاثیرگذاری تبدیل شود. با این حال بقای این رابطه بر توانایی سازمان شما برای برقراری این موارد بستگی دارد:
• اطلاع از نیاز تاثیرگذاران
• پاسخ به موقع به درخواست تاثیرگذاران
• دسترسی اختصاصی به مدیران مهم در سازمان شما
• بیان صادقانه مسئله‌تان

روابط عمومی فرصت‌شناس است

ارتباطات روابط عمومی شما با تاثیرگذاران لازم نیست همیشه مربوط به کسب و کار یا شغل شما باشد. شما می‌توانید به آنها امکان دسترسی مستقیم به مصرف کنندگان را بدهید. به این وسیله می‌توانید عملکرد آنها برای رفع مسائل با استفاده از امکانات سازمان را مشاهده و بررسی کنید. مسلما آنها می‌دانند که شما مشتریان ناراضی را معرفی نمی‌کنید و خودشان هم بدون کمک شما بعید است که بتوانند این کار را انجام دهند. بنابراین با این کار امکانی برای او فراهم می‌کنید تا با مشتری درباره رقبایتان صحبت کند و اطلاعات کاملتری فراتر از کسب و کارتان به دستتان دهد.

روابط عمومی تبلیغات رایگان نیست

روابط عمومی در کسب و کار به سخت‌کوشی و صرف زیاد زمان نیاز دارد. به بیان دیگر تفکر فرصت‌شناسانه و ارزیابی تیزبینانه هر نوعی از اخبار که پیرامون کسب و کار شما در گردش است. اگر کسب و کارتان می‌تواند این کار را انجام دهد، پس روابط عمومی در کسب و کار می‌تواند به آن کمک کند تا پرنفوذتر، بزرگتر و حتی مهمتر از جایگاه واقعیش به نظر برسد.

کارکردهای روابط عمومی در کسب و کار زمانی بیشترین تاثیر را خواهد داشت که با بازاریابی دیجیتال یا همان دیجیتال مارکتینگ هماهنگیهای لازم را داشته باشد. هنگامی که کالا یا خدماتی در دیجیتال مارکتینگ تبلیغ یا معرفی می‌شود روابط عمومی در کسب و کار مربوطه باید با پوشش مطلوب و جذاب آن محصول فعالیتهای بازریابی را تقویت کند. از این رو ترکیب روابط عمومی در کسب و کار با دیجیتال مارکتینگ به طور کاملا محسوس از اهمیت بالایی برخوردار است

امتیاز دهید:
ادامه خواندن
249 بازدید

چگونه از شبکه‌های اجتماعی برای معرفی کسب و کار استفاده می‌کنند

چگونه از شبکه‌های اجتماعی برای معرفی کسب و کار استفاده می‌کنند

حضور هر چه بیشتر تکنولوژی در زندگی روزمره مسیر آن را تغییر داده و نیازهای جدیدی برایمان درست کرده است. تغییر مسیر و حرکت در آن موجب تغییر روش در زندگی و کسب و کار شده است. اینترنت از همان موارد کلیدی تکنولوژی است که در زندگی فعلی بیشتر مردم نقش اکسیژن دارد و زیست بدون آن غیرممکن است.

حضور افراد با هر گروه سنی در محیط اینترنت ما را بر آن می‌دارد از این محیط برای معرفی کسب و کار خود غافل نشویم. امروزه شبکه‌های اجتماعی مختلفی چون تلگرام، اینستاگرام، فیسبوک، توییتر، گوگل پلاس و لینکدین در سراسر دنیا کاربران بسیاری دارند. ما می‌توانیم آنها را به خدمت گرفته از ویژگیهای خاص شبکه‌های اجتماعی برای معرفی کسب و کار خود استفاده کنیم.

مهرارقام در بخش نخست این مطلب سعی کرده با روشهایی ساده اما کلیدی به شما بگوید در دنیای مجازی اینترنت که امروزه نمود واقعی پیدا کرده است چطور می‌توانید با استفاده از شبکه‌های اجتماعی کسب و کار خود را به دیگران بشناسانید. چگونه تبلیغ کنید و به طرفداران، مخاطبان یا دنبال کنندگان خود بیفزایید.


انتخاب موضوع و تمرکز بر آن

اگر به صفحات تخصصی در شبکه‌های اجتماعی سر بزنید متوجه این موضوع می‌شوید که تمرکز روی یک موضوع تخصصی چقدر می‌تواند برای مخاطبان آن مهم باشد. با داشتن یک موضوع واحد می‌توانید علاقه‌مندان همان حوزه را دور خود جمع کنید. مخاطبی که شما را دنبال می‌کند می‌داند دقیقا پی چه چیزی آمده و نیاز مورد نظر خود را می‌تواند همین جا برطرف کند.

چگونه از شبکه‌های اجتماعی برای معرفی کسب و کار استفاده کنیم

تمرکز حول یک موضوع خاص برای شما هم راحتتر خواهد بود. زیرا می‌دانید دقیقا مخاطبانتان چه کسانی هستند، نیازهایشان چیست و برای رساندن مفهوم خود باید چگونه با آنها سخن بگویید. تمرکز روی یک موضوع خاص کمک می‌کند شما طرفداران خود را به راحتی پیدا کنید.

حرکت با زمانبندی منظم

اگر می خواهید مخاطبانتان شما را بشناسند، کاری کنید که شما را ببینند. یعنی لازم است هر روز حرفی برای گفتن داشته باشید. برای ملکه شدن در ذهن همیشه تکرار پیشنهاد می‌شود. پس باید برای معرفی خود یک برنامه منظم روزانه داشته باشید.

رقابت در فضای اینترنت بسیار شدید است و هر روز بر تعداد رقبا افزوده می‌شود. اگر شما یک برنامه منظم نداشته باشید بی‌شک از ذهن مخاطبانتان در شبکه‌های اجتماعی پاک خواهید شد. آنها از شما توقع دارند روزانه محتوای جدید و باارزشی دریافت کنند وگر نه دلیلی برای دنبال کردن شما نمی‌بینند و در نهایت آنها را از دست خواهید داد.

در نگاه شما برای رسیدن به موفقیت هر محتوای جدید باید به عنوان یک فرصت برای جذب مخاطب در نظر گرفته شود. این را بدانید که اگر مطلب شما برای مخاطب جذاب باشد و نیازهایش را برطرف کند او با تگ کردن دوستانش رایگان برایتان تبلیغ می‌کند. اگر مطالب شما به اندازه کافی برای دوستان آنها مفید باشد و با آن ارتباط برقرار کنند به همین راحتی به مخاطب جدید شما تبدیل می‌شوند.

استفاده از هشتگ در مطالب

چگونه از شبکه‌های اجتماعی برای معرفی کسب و کار استفاده کنیمهشتگ واژه‌ای است که با علامت # در شبکه‌های اجتماعی مشخص می‌شود و می‌توان روی آن کلیک کرد تا به محتوای منتشر شده دیگران با همین هشتگ دسترسی پیدا کنیم. هشتگ از گزینه‌های پرطرفدار در شبکه‌های اجتماعی برای معرفی کسب و کار است که به وفور مورد استفاده قرار می‌گیرد. استفاده درست و به جا از آن می‌تواند به شناساندن ما به مخاطب و توسعه کسب و کار کمک کند.

بهتر است هشتگهایی را انتخاب کنید که به موضوع مورد بحثتان مرتبط باشد تا شما را در گروه مناسب قرار دهد. شما می‌توانید خود سازنده یک هشتگ باشید و به وسیله آن تمام مطالبتان را یک جا جمع‌آوری کنید یا از هشتگهایی استفاده کنید که پرطرفدار هستند.

در این مورد می‌توانیم از مثال ساده‌ای استفاده کنیم. کسب و کار ما در مهرارقام به دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتال مرتبط است. ما این کلمه را در شبکه‌های اجتماعی هشتگ می‌کنیم. مخاطب با کلیک کردن به روی عبارت یا واژه‌ای که هشتگ کرده‌ایم به تمام مطالبی که با دیجیتال مارکتینگ هشتگ شده است دسترسی خواهد داشت.

ادامه این مطلب را در بلاگ مهراراقام از دست ندهید تا بهتر و بیشتر بدانید چگونه می‌توانید از شبکه‌های اجتماعی برای معرفی کسب و کار خود استفاده کنید.

امتیاز دهید:
ادامه خواندن
1174 بازدید

گامهای برگزاری جلسه اداری مفید را بشناسیم

گامهای برگزاری جلسه اداری مفید را بشناسیم

هر جا گروهی با یک هدف مشخص و برای انجام کار مشخصی دور هم جمع می‌شوند برای پیشبرد اهداف و گرفتن تصمیم در آن راستا، نیاز به برگزاری جلسه اداری مفید در دوره زمانی مشخص دارند. این جلسات در هر اداره، شرکت یا سازمانی برگزار و گاه بدون هیچ کارایی و راندمانی منجر به اتلاف وقت و هزینه می‌شود. مهرارقام در بخش نخست این مطلب اینجاست تا در مشکل برگزاری جلسه اداری مفید و بهینه در کسب و کار یاری‌رسان شما باشد. استفاده از روش پیشنهادی ما بی‌شک منجر به تعداد جلسات کمتر و در نتیجه اتلاف وقت و هزینه کمتر است.


برآورد هزینه برگزاری جلسه اداری مفید

نخستین و مهمترین کار پیش از برگزاری هر جلسه محاسبه هزینه تمام شده آن است. اگر زمان جلسه یک ساعت است حقوق یک ساعت تمام کسانی که قرار است در این جلسه شرکت کنند را با هم جمع کنید. این عدد را می‌توانید با تقسیم حقوق ماهانه افراد بر تعداد ساعات کاری آنها در ماه به دست آورید.

فرض کنید هزینه برگزاری یک جلسه اداری ۵۰۰ هزار تومان است. پس وظیفه‌ برگزار کننده یا مدیر جلسه این است که حداقل پانصد هزار تومان در جلسه «ارزش» ایجاد کند. یعنی نتیجه حاصل از این جلسه باید به اندازه پانصد هزار تومان برای کسب و کارتان ارزشمند باشد یا به قولی بیارزد. این کار شما را مجبور می‌کند لیست شرکت کنندگان را کوچک کنید زیرا تولید هزینه بیشتر، خلق ارزش را مشکلتر می‌کند.

از امتیازات مهم برآورد این هزینه این است که شما مجبورید پیش از برگزاری جلسه فکر کنید «چه اتفاقی باید بیفتد تا به اندازه ۵۰۰ هزار تومان ارزش ایجاد شود؟» از آن پس شما باید مستندات را برای تشکیل جلسه آماده ‌کنید تا مطمئن شوید به هدف مورد نظر خود رسیده‌اید.

گامهای برگزاری جلسه اداری مفید را بشناسیم

اعضای تشکیل دهنده جلسه اداری مفید

همان طور که از نامش پیداست برگزاری جلسه اداری مفید در محدوده کسب و کار مورد نظر است و اعضای آن را هر کسی نمی‌تواند تشکیل دهد و بی‌شک محدود است. اعضای صرفاً شنونده و منفعل در یک جلسه اداری خبر از ناموفقیتی آن جلسه را می‌دهد. اعضای جلسه را باید افرادی تشکیل دهند که احتمال می‌دهیم حضور، بیان دیدگاه، نظرات و تجربیاتشان در تصمیم‌گیری تاثیرگذار است یا حضورشان در جلسه برای انجام کاری است. در تشکیل جلسه کیفیت اعضای شرکت کننده بر کمیت آن ارجحیت دارد و در راستای پیشبرد جلسه با هزینه کمتر و ارزش بیشتر حرکت خواهد کرد.

گامهای رسیدن به هدف

برای رسیدن به هدف مورد نظر باید در راستای آن هدف در مسیر موفقیت گام برداشت. در ادامه مطلب گامهای لازم در مسیر موفقیت برای رسیدن به هدف را با هم مرور می‌کنیم.

پس از تشکیل جلسه اداری حتما نیاز داریم از نکات گفته شده در جلسه یادداشت‌برداری کنیم. پس یک نفر باید مسئول یادداشت‌برداری باشد. بی‌شک آن یک نفر نباید شما که مدیر جلسه هستید باشید. زیرا مدیریت جلسه نیاز مبرم به توجه دارد که یادداشت‌برداشتن این را از شما سلب کرده و زمان را از شما می‌گیرد.

هنگام برگزاری جلسه اداری و در مدت برگزاری آن، هدف از برگزاری جلسه اداری را مد نظر داشته باشید و پیش از همه آن را به شرکت کنندگان اعلام کنید. مهم است که هنگام جلسه افراد را نسبت به زمان و هدف جلسه مطلع کنید. حتما لازم است نیم ساعت پیش از اتمام جلسه با توجه به موضوع با اعضای جلسه به یک توافق جمعی برسید.

هنگام برگزاری جلسه اداری به یاد داشته باشید تمرکز تمام مباحث روی موضوع اصلی باشد و جلسه در همان راستای هدف رو به جلو حرکت کند. این کار مستلزم آن است که در طول جلسه گاهی حرف برخی افراد را قطع کنید، از افرادی که در جلسه مشارکت نمی کنند و حرفی نمی زنند سوال بپرسید و نظرخواهی کنید.

به همین راحتی شما با استفاده از فناوریهای نوين از هدر رفت زمان و سرمایه جلوگیری کرده‌اید. يكي ديگر از فناوريهايی كه در افزايش بهره‌وری و بهينه‌سازی فعاليتهای بازاريابی و فروش مفيد خواهد بود دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتال است که می‌تواند کسب و کار شما را توسعه داده و رونق ببخشد. این موضوع برای برگزاری جلسات اداری در هر حوزه کاری می‌تواند مفید باشد. در حوزه دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتال هم این موضوع صادق است. در بخش دوم این مطلب هم با مهرارقام همراه شوید تا از این پس بتوانید در برگزاری جلسات اداری مفید موفق باشید.

امتیاز دهید:
ادامه خواندن
241 بازدید

میزان اهمیت روابط عمومی در کسب و کار چقدر است

میزان اهمیت روابط عمومی در کسب و کار چقدر است

بسیاری از مدیران تجاری، روابط عمومی را به عنوان «تبلیغات رایگان» برای خودشان تعریف کرده‌اند. اما این تعریف سنخیتی با واقعیت ندارد. روابط عمومی نه تبلیغات است و نه رایگان. در حقیقت بسته به نوع استفاده شما ممکن است این کار پرهزینه باشد، بسیار پرهزینه. زیرا به صرف کار فشرده و وقت زیادی نیاز دارد. اگر چه هنوز هم روابط عمومی در اکثر شرکتها به صورت یک سری کلیشه تکراری اجرا می‌شود، اما امروزه اثبات شده است که روابط عمومی در کسب و کار می‌تواند عاملی کلیدی در بازگشت سرمایه بازاریابی باشد.

با بخش نخست این مطلب در مهرارقام همراه ما باشید تا از اهمیت روابط عمومی در کسب و کار تجاریتان برایتان بگوییم.


روابط عمومی به وسیله واسطه ها کار می‌کند

در حوزه بازاریابی در مقایسه با تبلیغات، روابط عمومی، کمتر مورد بررسی قرار گرفته است. اساس روابط عمومی در کسب و کار بر استفاده از واسطه‌ها برای برقراری ارتباط با مخاطب و تحت تاثیر قرار دادن او استوار است. این واسطه‌ها می‌توانند افراد سخنور صنایع، تحلیلگران سهام، سرمایه‌گذارها، تعیین کنندگان روندهای بازار، تحلیلگران صنایع، مشتریها، کارمندان و حتی رسانه‌های دیجیتال و چاپی باشند.
عموما کسب و کار شما کنترل بسیار کمی روی این تاثیرات یا واسطه‌ها دارد، همین موضوع کار روابط عمومی را بسیار مشکل می‌کند.


روابط عمومی در کسب و کار پیچیدگی زیادی دارد

همان طور که گفتیم در روابط عمومی ما کنترل کمی روی واسطه‌ها یا تاثیرات داریم. اما از سوی دیگر تبلیغات کنترل مورد نیاز ما را فراهم می‌کند. در روابط عمومی دیگر نیاز نیست پیام سازمانی خود را به وجود بیاورید، آن را با گرافیک مناسب ترکیب کنید، سپس آن را جایی قرار دهید که مخاطبان آن را می‌خوانند و همان طور که شما می‌خواهید آن را بخوانند. ضمن این که شما برای این کنترل هزینه پرداخت خواهید کرد. برای این که گوش شنوای افراد را در اختیار داشته باشید، باید بسیاری از تاثیرگذاران مهم صنعت را ترغیب کنید که محصولات و خدمات شما ارزش صرف زمان را دارند. فعالیتهای شما باید با هم همگام شوند. آنها وقت خود را صرف ایده‌های ناقص و ناتمام نمی‌کنند. از دید یک تاثیرگذار کلیدی، هماهنگی فعالیتهای شما در موارد زیر معنا می‌یابد:میزان اهمیت روابط عمومی در کسب و کار چقدر است

  •  شناخت کامل از رقابت
  • شناخت کامل از صنعت
  •  شناخت کامل از زمینه‌ای (Context) که کالا یا خدمات شما در آن مورد استفاده قرار می‌گیرد
  • شناخت روی مشتریان
  • شناخت علاقه‌مندیهای مشتری
  • درک این که چرا حرف شما باید برای آنها مهم باشد

در این مطلب سعی کردیم اهمیت روابط عمومی در کسب و کار و نوع بهبود بخشیدن به آن را بیان کنیم. تا اینجا بخشی از مطلب را در اختیارتان گذاشتیم. در ادامه این مطلب نیز همراه ما باشید.

گفتنی است روابط عمومی با بازاریابی دیجیتال یا همان دیجیتال مارکتینگ شباهتهای بسیاری دارند. معمولا برای دستیابی به اهداف ارتباطی مختلف و انتقال پیام به مخاطب، در ظاهر و از منظر مکانیکی نیز ما از روشهای گوناگون و در حال ایجاد ارتباط هستیم. تجربه کسب شده در سالهای کاری کنار دانش اعضای شرکت مهرارقام نتیجه مکاتبات و تعاملهایی بوده که با مشتریان خود داشته‌ایم. ما را همچنان از نظرات ارزشمند خود بهره‌مند سازید. بدون شک ارزش آن را می‌دانیم و ما نیز در کسب و کارتان همراه و یاری‌رسان شما خواهیم بود.

امتیاز دهید:
ادامه خواندن
278 بازدید

نقش نرم‌افزار CRM در کسب و کار

نقش نرم‌افزار CRM در کسب و کار

مدیریت ارتباط با مشتری (Customer relationship managment) به روشها و استراتژی‌هایی گفته می‌شود که شرکتها برای مدیریت و تحلیل رفتار بین آنها و مشتریان با هدف بهبود این ارتباط برای افزایش فروش و افزایش تکرار خرید استفاده می‌کنند.

نرم افزار CRM ابزاری است که کمک می‌کند مفاهیم مدیریت ارتباط با مشتری در کسب و کار‌ها قابل پیاده‌سازی و خودکارسازی شود.

امتیاز دهید:
ادامه خواندن
252 بازدید

خدمات مدیریت جست‌وجو

خدمات مدیریت جست‌وجو

تحقیق روی کلید واژه در بازار بین‌المللی برای آنالیز کلید واژه‌های فعلی مورد هدف و کار روی کلید واژه‌های آینده که مورد هدف گروههای تبلیغاتی هستند انجام می‌شود.

تیم PPC مسئولیت مدیریت و خلق تبلیغات تصویری، کلمه‌ای و محتوایی و راه‌اندازی کمپینهای تبلیغاتی برای رسیدن به بهترین صفحه نخست است.

امتیاز دهید:
ادامه خواندن
199 بازدید

محتوا

محتوا

یک محتوای خوب مانند پادشاه اصلیترین عضو وبسایت شما خواهد بود. یک موتور جست‌وجوی قدرتمند از این عامل مهم چشم‌پوشی نخواهد کرد. در سطح جهانی ما طوری می‌نویسیم که رضایت کاربران و موتورهای جست‌جو را جلب خواهد کرد. ما وبسایتتان را طوری طراحی می‌کنیم که کاملا مرتبط با تشکیلات شما باشد. در نهایت وبسایتتان را از نظر ترافیک بازدیدکننده به موقعیت خوبی می‌رساند نتیجه این که فروش شما را بالا خواهد رفت.

امتیاز دهید:
ادامه خواندن
245 بازدید

صادرات غیرنفتی

صادرات غیرنفتی

 

 

 

نقش صادرات غیر نفتی در توسعه اقتصادی

فناورى اطلاعات و ارتباطات در كشورهاى پيشرفته به عنوان ابزارى مناسب براى توسعه اقتصادى، بهبود فضاى كسب و كار، افزايش كارایى، كاهش هزينه و در نتيجه افزايش درآمد مورد استفاده قرار مى‌گيرد.

افزايش بهره‌ورى يكى از عوامل اصلى افزايش كيفى و كمى توليد محسوب مى‌شود كه فناورى اطلاعات در آن نقش مهمى ايفا مى‌كند. همچنين اين فناورى به شما كمك مى‌كند علاوه بر مطالعه نيازهاى مصرف كنندگان، محصولات ساير رقبا را راحتتر مورد ارزيابى قرار داده و نسبت به بهبود و افزايش كارایى محصولتان اقدام کنید.

صادرات غیرنفتی

اما افزايش توليد هميشه نيازمند به بازار بوده و ايجاد بازارهاى جديد نيز با روشهاى سنتى بسيار دشوار است كه اين گره نيز با روشهاى نوين بازاريابى باز خواهد شد. 
مطالعه بازار هدف، آشنائى با سلايق، فرهنگها، ديدگاهها و زبان يك سرزمين امرى محورى براى ورود به يك بازار جديد است كه دستيابى به اين اطلاعات نيز با استفاده از فناورى اطلاعات تسهيل مى‌شود. از اين رو توصيه مى‌شود براى تقويت فعاليت يك بنگاه اقتصادى و در نتيجه رشد اقتصادى از فناوريهاى نوين توليد و تجارت بهره‌مند شويد.
نياز امروز كشور افزايش صادرات غيرنفتى است كه با افزايش توليد باكيفيت و حضور در بازارهاى جديد ميسر خواهد شد.

 

 

 

امتیاز دهید:
ادامه خواندن
139 بازدید

روابط عمومی

روابط عمومی

استراتژی روابط عمومی تاثیرگذار یکی از پایه‌های اصلی کسب و کار موفق است؛ اگر به خوبی برنامه ریزی و اجرا شود این قدرت را دارد که برند شما را بالا برده و باعث رشد و موفقیت کسب و کارتان شود.

بخش روابط عمومی ما متعهد است که به وسیله استراتژیهای ارتباطی یاور ارزشمندی در مسیر پیشرفت و دیده شدن محصول یا خدمات شما و افزایش اعتبار و سود دهی برندتان شود. تیم باتجربه و حرفه‌‌ای ما برنامه‌ای را تهیه و گسترش می‌دهد تا شما را به اهدافتان برساند. این برنامه تمامی مشتریهای بالقوه و بالفعل، شرکای کاری، سرمایه گذاران، صنعت شما و... را در بر خواهد گرفت. با وجود تکنیکهای متنوع، تیم روابط عمومی ما تضمین می‌کند که پیامهای کلیدی شما به بهترین شکل ممکن به مخاطبانتان منتقل شود.

امتیاز دهید:
ادامه خواندن
201 بازدید

توسعه سیستم مدیریت محتوا

توسعه سیستم مدیریت محتوا

خدمات توسعه CMS که ما به شما ارائه می‌کنیم در واقع وبسایتی قابل مدیریت بر اساس احتیاجات و نیازهای شماست. تیم مجرب ما برای شما با طراحی زیبا وبسایتی سفارشی می‌سازد تا به مخاطبانتان حس کسب و کارتان منتقل شود.

چرا به سیستم مدیریت محتوا یا CMS احتیاج است؟

سیستم مدیریت محتوا روش جدید مدیریت کردن محتوا و ویژگیهای وبسایت را بدون نیاز به دانش طراحی و توسعه در اختیار کاربران قرار می‌دهد. این سیستم امروزه در بین کسب و کارهای کوچک و بزرگ و موسسات به عنوان فناوری و پلتفرمی جدید رایج شده و استراتژیهای قوی و جدیدی را مطرح می‌کند. همچنین CMS به آسانی قادر به انتشار محتوا در وبسایت کسب و کارهاست. در کل فلسفه اصلی پشت CMS قادر ساختن کاربران برای تولید و کنترل محتواست.
خدمات CMS ارائه شده ما به مشاغل کمک می‌کند از راه‌اندازی سیستم مدیریت محتوا بهره گیرند. این امر بیشتر از طریق بهره‌وری محتوا، بدون دخالت برنامه‌نویس، ایجاد و منتشر می‌شود.
وب شما می‌تواند به وسیله خدماتی که ما در این حوزه ارائه می‌کنیم با گذشت زمان بر اساس تغییر و تحولات شرکت، مدیریت و بهینه‌سازی شود. این امر بدون نیاز به فرایند توسعه با هزینه‌های گزاف، صورت خواهد گرفت و تیم شما قادر خواهد بود مقالات، وبلاگ، اطلاعیه و محتواهای دیگری را از طریق کنترل پنل ایمن روی وبسایتتان را منتشر کند.

چرا شما باید CMS سفارشی داشته باشید؟

تعداد زیادی سیستم مدیریت محتوا برای سازندگان وبسایت وجود دارد. برخی از این پلتفرمها توانایی استفاده از تِمپلِیت (template) موجود برای ایجاد وبسایت را فراهم می‌کند. تعداد بسیار زیادی تمپلیت در دسترس کاربران پلتفرمهای CMS وجود دارد اما یک تمپلیت هم رده یک سیستم مدیریت محتوای سفارشی و طراحی شده شخصی نیست.
CMS سفارشی به کاربران امکان استفاده آسان از پلتفرم اجرایی با مزایای بیشتر را می‌دهد. جدا بر این که وبسایتتان مانند میلیونها وبسایت دیگر نیست اما اساس و بنیان شرکتتان را معرفی می‌کند. بنابراین شما همزمان قادر به کنترل محتوای وبسایت خود هستید.

ویژگیها و انعطاف بیشتر در طراحی

پلتفرم سفارشی CMSکه ما ارائه می‌کنیم شما را قادر به کنترل وبسایت، مقالات و دیگر اطلاعاتی که در اختیار عموم گذاشته می‌شود، می‌سازد. علاوه بر این شما قادرید تعیین کنید کدام کاربر چه میزان دسترسی داشته باشند. از آخرین استانداردهای طراحی و توسعه برای ساخت وبسایتتان استفاده و به میزان بسیار زیادی ایمن خواهد شد.

 

 

 

امتیاز دهید:
ادامه خواندن
123 بازدید

اخبار

درباره ما

این شرکت با در اختیار گرفتن توانمندی ها و خلاقیت های گروهی از متخصصین نرم افزار کشور در زمینه های مختلف شامل نرم افزارهای کاربردی و اداری ، بانک های اطلاعاتی ، طراحی صفحات وب ، طراحی و پیاده سازی نرم افزار های چند رسانه ای (مالتی مدیا) تلاش کرده است تا با در نظر گرفتن روند رو به رشد اطلاعات و ...

تماس با ما

آدرس: خیابان شهید دکتر بهشتی، خیابان پاکستان، کوچه حکیمی، پلاک 15، طبقه پنجم شرقی

info[at]mehrargham.com

تلفن: 2188530752 98+

فکس: 2188511721 98+

کدپستی: 1531745818

فرم تماس با ما

نقشه

JoomShaper